×
Okunabilir


Kitap Önerileri

kitap-onerisi
Kültür & Sanat
Kitap, meraklı ve sorgulamaya hevesli bir küçük kara balığın hikayesini anlatıyor. Biraz anne sözü dinlemeyen, haylaz, Dünya’yı merak eden bu küçük balığın macerasında karşılaştığı olaylar sonucunda yaşadıkları anlatılmaktadır ve aslında neredeyse bir kıssadan hisse niteliğindedir. Küçük Prens’i okumuş ve sevmiş olanlar bu kitabı da sevebilirler. Küçük Kara Balık bizce okunabilir bir kitap. Keyifli okumalar dileriz.
kitap-onerisi
Kültür & Sanat
İlk bölümde tercüman Raif’in durgun hayatı ve iş arkadaşı tarafında duvarlarının yıkılmaya çalışılması ardından da Raif’in hastalanması anlatılır. İş arkadaşından çekmecesindeki defteri yakmasını ister ama arkadaşı onu yakmadan önce okumaya ikna eder. İkinci bölüm de burada başlamaktadır. Raif’in eğitim, aile ve babası tarafından Almanya’ya gönderildiğini orada yaşadığı hayatı ve tarifsiz aşkı defterden Raif’in ağzıyla okuruz. Ancak Türkiye’ye dönmesiyle yaşadığı yıkımı ve kaybı da görürüz. Yıllar sonrasında öğrendiği bir bilgiyle Raif’in neden bu kadar suskun ve hazin bir hayatı olduğunu da öğreniriz. Kürk Mantolu Madonna bize göre okunabilir değil “kesinlikle okunması gereken” bir kitap.
kitap-onerisi
Kültür & Sanat
Mısır cezaevinde adam öldürme suçu sebebiyle idam cezasına çarptırılan fahişe Firdevs hayatla bütün bağlarını koparmıştır. Cezaevine araştırmaları için gelen psikiyatriste hayatını anlatması asil katilin kim olduğunu sorgulatacaktır. Onu bu yola iten ailesi, tanıdıkları, ülkesi ,daha doğrusu bütün bağnazlıklarıyla insan ırkı midir yoksa kendi mi bu yolu seçmiştir ? idamlık bir kadının gözünden yaşanmaya değmez dünya ,iki kapak arasında okuyucularını bekliyor.
kitap-onerisi
Kültür & Sanat
Sayfalar arasında huzur ve muhabbetin hayat bulduğu okuyucuyu ferahlığa kavuşturan aynı zamanda dertleri ve sorunları da samimice ele alan bir gezi kitabı. Her toprakta kültürün izini takip ederek ilerliyor yazar. Normal gezi yazılarının aksine sayılarla ve klişeleşmiş bilgilerle değil denemeci ruhunun verdiği eleştirel bakış açısıyla daha anlamlı ve nadide kılıyor. Kolay okunabilen doğayla iç içe güzel bir kitap.
kitap-onerisi
Kültür & Sanat
Her şeye rağmen hayata tutunmaya çalışan bir kadın. Bir an da her şey kontrolünden çıkıp daha kötü bir hal alıyor ve kendini doktorun yanında buluyor. Çoklu kisilik bozukluğuyla mücadele eden bu kadın, doktorun yardımıyla bu hastalığından kurtulmaya çalışıyor. Doktor, kadının çocukluğuna iniyor ve akıl almaz gerçeklerle karşılaşıyor. Yaşanmış bir psikolojik vakanın sinemaya aktarılmış hali. Kitabını da okumanızı tavsiye ederiz. Okunabilir kitap, keyifli okumalar
kitap-onerisi
Kültür & Sanat
“Unuttuğun güzel şeyler gelecek aklına. İhtimalken gerçekleşmeyen, çabalasan da olmayan şeyler gelecek. Elini uzatıp kalbine, kapanmamış bir yara arayacaksın. Elini uzatıp kalbine, yaranı hatırlayacaksın. Dokunup yarana, tüm hüznünle kanatacaksın. Dökülüp kanayacaksın. Her yerin hasret, her yerin hüzün olacak sırılsıklam. Bulutları, yaranı yırtar gibi yırtarak yıldızlara dokunacaksın. Bir yıldız alıp gökten, kanayan yerine basacaksın. Unutma hiç! Kanarsan yine öyle bir gece, kanayan yarana yıldızları basacaksın.” Varımız yoğumuz bir yüreğimiz vardır. O da yaralıdır. Okunabilir kitap. Keyifli okumalar.
kitap-onerisi
Kültür & Sanat
Selahaddin Yusuf'un gazete yazıları ve denemelerinden oluşan bu eser o zamanın güncelini anlamak ve yazarın kendi dünyasına dalmak için bir fırsat veriyor. Kendine özgü üslubuyla bir sohbet havası tutturan yazarın kusuru ise konuya bazen çok dalması ve okuyucuya yol göstermemesi. Aralarda okunacak sayfaları karıştırılacak her ana gelecek güzel bir eser.
kitap-onerisi
Kültür & Sanat
Sait Faik öyle diri duyguları işliyor ki öykülerinde diğer öykü kitaplarında olduğu gibi Mahalle Kahvesi'nde de sokakta, evde, sahilde, kahvede herhangi bir yerde rastlayabileceğiniz onlarca insandan biri kahramanları. Sait Faik okurken insan dünyadan uzaklaşmadan şöyle bir yeniden bakıyor etrafına dikkatlice. işte tam da bu yüzden öykü okumak istiyorsanız uğrayacağınız ilk adrestir onun kitapları Mahalle Kahvesi de bunlardan sadece bir tanesi. Okunabilir kitap önerisi, keyifli okumalar.
kitap-onerisi
Kültür & Sanat
Absürd bir olayın gerçekten uzak karakterlerin iç içe girdiği düş gücüne hayran kaldığınız sayılı romanlardan biri. Albino olan nuh ve onun başından geçen olayların işlendiği kitap içerdiği aforizmalarla dikkat çekiyor. Zaman kavramının bile alt üst edildiği beklenmedik heyecanlı olaylarla, çok iyi düşünülmüş diyaloglar ve iç seslerle okunması gereken eğlenceli ayni zamanda eleştirel bir eser. Okunabilir kitap, keyifli okumalar.
kitap-onerisi
Kültür & Sanat
Dan Brown'un yazdığı tarihi müzelere, meydanlara, sarnıçlara, heykellere, cami ve kiliselere girdiğimiz İstanbul dahil bir çok şehire uğradığımız bu kitabın konusu; Baş karakter profesör Robert Langdon hafızasını kaybetmiştir ve İtalya'da bir hastanede uyanır. Nerede olduğunu, neden orada olduğunu bilmeyen Longdon bu durumu kafasında çözmeye çalışırken hastaneye saldırı olur. Kadın bir doktor Longdon'u hastaneden uzaklaştırıp evine götürür. Profesör Longdon dünyayı bir salgının tehdit ettiğini öğrenir ve bunu engellemek için cehennemi anlattığı söylenen resmin içine yerleştirilmiş bilmeceyi çözmek zorundadır.
Okunabilir kitap, keyifli okumalar.
Trend
hızlı haber Kültür & Sanat 3224
27.11.2018 20:34
hızlı haber Kültür & Sanat 2388
20.03.2019 08:14
hızlı haber Kültür & Sanat 2102
25.10.2018 15:42
hızlı haber Kültür & Sanat 1363
01.11.2018 13:50
Öneri
hızlı haber Teknoloji Önerilen
29.12.2018 20:43
hızlı haber Teknoloji Önerilen
04.01.2019 14:40