×
Okunabilir


Film Önerileri

film-onerisi
Kültür & Sanat
Dominika aslında harika bir balerinken geçirdiği bir kaza sonucu bir süre bale yapamayacak duruma geliyor. Maddi durumu da çok iyi değil ve annesine bakma zorunluluğu da bir araya gelince, fırsatçı casus amcasının ona önerdiği iş teklifini çaresiz kabul ediyor.Filmde aksiyon ve gerilim fazlası ile mevcut. Çekiciliği ile başrolde Jennifer Lawrence yer alırken oyunculuğu itibari ile bu filmi size önermemek elde değil. Siz okuyucularımıza şiddetle tavsiye ediyoruz.
film-onerisi
Kültür & Sanat
2012 yılında aynı isimden çıkmış olan romandan uyarlanan 2014 yılına ait olan Gone Girl (Kayıp Kız). Başrolde Rosamund Pike ve çoğunluğun Batman'den bildiği Ben Affleck yer alıyor. filmin konusu; Bir kadının yapabileceklerinin sınırının olmayışını konu alıyor. Kocası tarafından her türlü şiddet gördüğünü herkese kanıtlamaya çalışan bu kadının öyküsünü ele alıyor. Halkın sıkı sıkı takip ettiği her yerde aranan bu kadın acaba gerçekten kaçmış mıydı? Konusu Dram, Psikolojik ve gerilim olan bu filmi izlemenizi şiddetle tavsiye ediyoruz. İzlenebilir film, iyi seyirler.
film-onerisi
Kültür & Sanat
Uzun Kabus adıyla sinemalarımıza uğrayan Slender Man, aynı isimli varlığın filmi… İnternet videosu hayatımıza girince yeni nesil Freddy, Jason, Michael Myers gibi eski korku figürlerini önce keşfetti sonra yağmaladı ve tüketti ama kendi eliyle de yenilerini icat edip hayatımıza sokmayı başardı. Bazı kısalardan gelen iyi fikirler uzun metraja döndü kaçınılmaz olarak. Film malesef hiç korkunç değil hatta filmi tavsiye bile etmiyoruz. Yapılan görsel efektli resimler bile filmden daha korkunç geliyor. Normalde tavsiye olarak film incelemesi yapardık fakat olur da bu filme denk gelirseniz izlemeyin diye yazıyoruz. Ben izlemek istiyorum diyenlere bol vakit öldürmeler.
film-onerisi
Kültür & Sanat
Replicas (Replikalar) filminin başrolünde hayranı olduğumuz Keanu Reeves olduğu için incelemede oyunculuk kısmını eleştirmiyoruz fakat eleştirilecek 2 nokta var. İlki figüranlar. Figüranlar normalde filmi çok fazla etkilemez ama bütünlük açısından filmde bir etkendir. Bu filmde figüranlar biraz ruhsuz, gerçeği yansıtmıyor ve bu da filme olan seyir bütünlüğümüzü biraz bozuyor. Şu sahneden örnek verecek olursak, bir araba düşünün çok hızlı gidiyor ve kırmızı ışık dinlemeden geçiyor. Karşıdan karşıya geçen figüran da ezilme tehlikesi yaşamasına rağmen sadece iki üç adım öne giderek arkasına bile bakmadan yoluna devam ediyor. Normalde arkasına bakıp arabaya doğru küfür etmesini bekliyorduk :) . ikinci eleştireceğimiz nokta ise Replicas filminin bel kemiği CGI (Bilgisayar üretimli imgeleme). Film bilimkurgu türünde olduğu için CGI kullanımı kaçınılmaz bir gerçek fakat filmde kullanılan CGI'lara fazla bütçe ayrılmamış sanıyoruz çünkü robot görünümleri ülkemizdeki Casper marka bilgisayar reklamlarındaki robotlar ile aynı kalitedeydi (Bu cümle ile Casper'dan gelecek sponsorluğu kaybettik ama olsun güzel tanımladık ^_^). Genel olarak filmin akışı, olay örgüsü ve anlatımı güzel. Aksiyon sekansları da filmin konusuna göre yeterli düzeyde. Finaline gelecek olursak final, normaldi. Ne eh işte dedik ne de waooww adamlar ne yapmış be dedik yani bize göre makuldü. Puan vermek prensiplerimize aykırı fakat izlenebilir veya izlenemez diye filmleri ayırabiliriz. Bu film ise izlenebilir bir film.
film-onerisi
Kültür & Sanat
Keanu Reeves'in başrolünde olduğu Replicas (Replikalar) filminin konusu; Ana karakterimiz William (Keanu) bir bilim insanıdır ve ilgilendiği alan ölü bedenlerden zihinleri kopyalamaktır. Bu sayede ölülerin zihinlerine ulaşıp onları sanal ortamda ve bir robot üzerinde tekrar yaşatabilecektir fakat işler yolunda gitmez. William ailesiyle birlikte tekne gezisine gidecekken yolda araba kazası yaşanır ve ailesini kaybeder. Bu olayların üstüne ailesini, mesleği olan bilimi kullanarak geri getirmeye çalışır ve bütün olay burada başlar.İzlenebilir film Daha fazla film önerisi için sol alttaki etikete tıklayın. Filmin incelemesine gitmek için BURAYA TIKLAYIN
film-onerisi
Kültür & Sanat
Kariyerindeki ikinci filmi It Follows ile dünya çapında bir popülariteye kavuşan taze ve kendine has yönetmen David Robert Mitchell, 4 yıl aradan sonra “belirli bir tarz” oluşturan son filmi Under the Silver Lake ile seyirci karşısına yeniden çıkıyor. Konu itibariyle okuyanda herhangi bir heyecan uyandırmasa da, filmin kendisiyle seyirciyi harekete geçirmeyi başaran Mitchell, seyircisini 2 saatlik aykırı ve çılgın bir dedektiflik öyküsüne çağırıyor. Filmin konusu; Amaçsız, rüzgarda savrulan fakat hayli zeki bir genç olan Sam, günün birinde oturduğu apartta ilk görüşte aşık olacağı kadınla tanıştığı zaman hayatını bambaşka bir yola sokar. Çünkü kadın, tanışmalarının ilk günü ortadan nedensiz bir şekilde kaybolur ve geride oldukça şüpheli izler bırakır. İşsizlikten ve meraklı yapısından dolayı, Andrew Garfield’ın canlandırdığı Sam karakteri, daha yeni bulduğu ve kaybetmek istemediği aşkı Sarah’ı aramak üzere kendisini tehlikeli, absürt, çılgınca bir maceraya sokar. İzlenebilir film, iyi seyirler
film-onerisi
Kültür & Sanat
Filmin hem yönetmen koltuğunda olup hemde oyuncu kısmında yer alan John Krasinski’ye kendisinin eşi olan Emily Blunt’da oyunculuk kısmında eşlik ediyor. İyi oyunculukların yanısıra filmin asıl konuşulması gereken kısmı senaryosu. Çoğunlukla sessiz geçen filmde iletişim beden dili ile sağlanıyor. Neden sessizlikte geçiyor bu film diye sorucak olursanız sizi filme izlemeye davet ediyoruz. Türü dramve gerilim olan bu filmi izlerken gerçekten gerildiğinizi hissedebilirsiniz.
film-onerisi
Kültür & Sanat
Devam filmi olan bu yapımın konusu, ilk filmden tanıdığımız Jack Reacher (Tom Cruise), o eyalet senin bu eyalet benim şeklinde gezerken ordudan binbaşı Susan Turner ile telefon üzerinden flört halindedir. Telefonda bu flört konuşmaları yapılırken binbaşı Turner, eski binbaşı Reacher'ı akşam yemeğine Washington'a davet eder. Jack Reacher daveti kabul eder, Washington'a bir otobüs bileti alır ve binbaşı Turner'ın bulunduğu askeri polis departmanına gelir fakat işler hiçte sanıldığı gibi yolunda gitmez. Afganistan'da iki asker öldürülmüştür ve binbaşı Turner'ın katil olduğu düşünülüp askeri polis cezaevine atılmıştır. Bu işte bir yanlışlık olduğunu düşünen Jack Reacher olayın aslını öğrenmek için tüm orduyu karşısına alıp Turner'ı cezaevinden kaçırır ve bu olayı çözmek için aksiyon dolu bir yola koyulurlar. İzlenebilir film önerisi, iyi seyirler.
film-onerisi
Kültür & Sanat
Louis Leterrier'in yönetmenliğini yaptığı, Morgan Freeman, Michael Caine gibi ünlü isimlerin yer aldığı Filmin konusu, Atlas isimli karizmatik bir sihirbazın lideri olduğu Four Horsemen ekibinin yaptığı gösterileri ve soygunları ele alır. Yaptıkları işte son derece profesyonel olan grubun sırlarını çözen eski bir sihirbaz, Dylan adlı FBI ajanı ile anlaşır ve sihirbazları yakalamaya çalışır. Sihirbazlar Çetesi gizem ve suç türünü sevenler için izlenebilir bir film.
film-onerisi
Kültür & Sanat
Keskin nişancının birisi, sahilde gezmeye çıkmış birbirlerinden habersiz 5 kişiyi öldürür. Bu cinayetlerden sonra polis olay yerindeki delillerden yola çıkarak, katil olduğunu düşündüğü eski ordu askeri olan James Barr'ı tutuklar ve sorguya alır. Sorguda polisler Barr'a, itiraf etmesini söylerler ve önüne bir kağıt koyarlar. Barr kağıda tek bir şey yazar Jack Reacher. Jack Reacher da eski bir askerdir ve James Barr'a "Başın belaya girerse orada olacağım" diye bir söz vermiştir. Tom Cruise'un oynadığı ana karakterimiz Jack Reacher bu olanları duyunca hemen işe koyulur ve olayın aslını öğrenmek için çetrefilli yollardan geçer. Bolca dedektiflik unsurları ve aksiyon dolu sahneler olan bu yapımı izlenecek filmler listesine ekleyebilirsiniz.
Trend
hızlı haber Kültür & Sanat 3224
27.11.2018 20:34
hızlı haber Kültür & Sanat 2388
20.03.2019 08:14
hızlı haber Kültür & Sanat 2104
25.10.2018 15:42
hızlı haber Kültür & Sanat 1366
01.11.2018 13:50
Öneri
hızlı haber Teknoloji Önerilen
29.12.2018 20:43
hızlı haber Teknoloji Önerilen
04.01.2019 14:40