×
Okunabilir


Dizi Önerileri

dizi-onerisi
Kültür & Sanat
Altın küre, Emmy gibi bir çok ödüllerde adaylığı bulunan, başrolünde Avengers filmindeki Ultron'u canlandıran James Spader'ın ve Megan Boone'un bulunduğu bu dizinin konusu; FBI tarafından en çok arananlar listesinde adını birinci sıraya yazdırmayı başaran Raymond Reddington FBI'a teslim olur fakat teslim olmasının arkasında bir takım planları vardır. Reddington'ın The Blacklist (Kara liste) adında FBI'ın bile bilmediği, yakalayamadığı büyük suçluların listesi vardır ve bu listedeki suçluları tek tek FBI'a vermesi halinde dokunulmazlık talep etmektedir. Reddington'ın tek bir şartı vardır o da sadece muhatap olarak bir kişiyi almayı talep eder. O kişi de FBI'da daha o gün işe başlamış olan Elizabeth Keen'dir ve bütün olay burada başlar. Suç, aksiyon türlerini sevenler için akıcı ve zekice tasarlanmış hikayesiyle karşınıza 5 sezonu bitmiş 6. sezonu da devam etmekte olan bir dizi sizi bekliyor. Diziyi Netflix'te bulabilirsiniz. İzlenebilir dizi, iyi seyirler.
dizi-onerisi
Kültür & Sanat
2014 ABD menşeili olan bu dizinin başrollerini Eliza Taylor, Paige Turco, Bobby Morley paylaşıyorlar. Dizi, dünyada nükleer savaş sonucunda kalan insanların uzaya taşınması sonucunda artık kaldıkları yerin onlara yetmeyeceğini anladıklarında 100 adet gencin denemek amaçlı dünyaya yollanmasıyla başlıyor. İzleyicisine bol aksiyon vaat eden dizinin her sezonu ayrı bir muhteşemlik içeriyor. Dizinin sıkıcı bölümleri olsa da 5 sezon 71 bölümden oluştuğunu ve çerezlik bir dizi olduğunu söyleyebilirim. Kurulan ütopya diziyi farklı bir boyuta taşımış . Çok hafif mantık hatalarının dışında izlenebilirliği ve konuların işlenişinden tutun görsel objelerin kullanımı son derece iyi diyebilirim. Dizi, izleyiciler tarafından beğenildiği için 6. sezonuna onayını almış bulunmakta. 6. sezonun ne zaman başlayacağı konusunda kesin bir tarih olmasa da Mart-Nisan 2019 arasında başlayacağı tahmin ediliyor. İzlenebilir dizi, iyi seyirler.
dizi-onerisi
Kültür & Sanat
The Expanse, bilimkurgu ve uzay türünü sevenler için izlenebilir bir dizi. Dizinin konusu, insanlık güneş sistemine dağılmış ve uzayda koloniler kurmuş vaziyettedir ve bu kolonilerden birisi Mars'tadır. Mars kolonisinde yaşayan insanların amacı Mars'ı Dünyalaştırmaktır ve Dünyalıları pekte sevdikleri söylenemez fakat ortada tüm güneş sistemini tehdit eden bir tehlike vardır. Taraflar takım halinde çalışarak bu tehlikenin üstünden gelecekler mi? Yoksa tehdidi fırsat bularak soğuk savaş ortamını sıcak savaşa mı çevirecekler? İzleyerek öğrenebilirsiniz. Bir çok komplo, politika, aksiyon, gizem olan bu dizi İzlenebilir, iyi seyirler.
dizi-onerisi
Kültür & Sanat
Başrolünü Wentworth Miller'ın aldığı Prison Break adlı efsanevi dizinin ilk bölümü 29 Ağustos 2005 yılında yayımlandı. 5 sezondan oluşan dizinin konusu ise inşaat mühendisi olan Michael Scorfield, işlememiş olduğu bir suçtan dolayı hakkında idam cezası verilen ağabeyi Lincoln Miller'i kurtarmak için yasal olmayan yollara başvurmasıdır. Aksiyon ve gerilim dizisi severlere iyi seyirler dileriz.
İzlenebilir dizi. İyi seyirler.
dizi-onerisi
Kültür & Sanat
2008 yılının efsane dizisinin başrolünde; Emmy en iyi aktör ödülüne 4 kez layık görülen Bryan Cranston yer almaktadır. Beş sezon süren dizi Amerika ve Dünya'nın en çok izlenen dizileri arasına girmiştir. Kimya öğretmeni Walter'ın kanser olduğunu öğrenmesiyle maddi zorluklarla mücadelesinin yanı sıra arkasında bırakacağı ailesine daha iyi hayat şartları sunmak ister. Eski öğrencisi Jesse'ye rastlamasının ardından beraber Meth üretmeye ve satmaya başlarlar. Dizide hayatta sevdikleri için herşeyi yapabilecek bir babayı izliyoruz.
İzlenebilir dizi. İyi seyirler.
dizi-onerisi
Kültür & Sanat
Dizide Dr. Cal Lightman ve meslektaşları, beden dili ve mikro ifadeler aracılığıyla yerel veya federal soruşturmaları desteklemektedirler. Lightman, beden dili ve özellikle mikroifadeler alanında uzmanlaşmış dahi bir psikologdur ayrıca lokal ve federal suçların soruşturmalarını uygulamalı psikoloji yöntemleri ile destekleyen Ligthman Group şirketinin kurucusudur. Çoğunlukla başkaları tarafından şüpheyle karşılansa da, Ligthman gerçeğe ulaşmak için gereken her türlü tekniği kullanmaktadır.
İzlenebilir dizi. İyi seyirler.
dizi-onerisi
Kültür & Sanat
Tarihimizin büyük halk şairi Yunus'un şeyhi Taptuk Emre ile aşka olan yolculuğu… Kadı olarak gittiği beldede Allah sevgisini adım adım tadan şairin kibrine olan savaşı, Anadolu'nun harap hali çok iyi bir görüntü kalitesiyle ekrana aktarılmış. Kıssalardan yola çıkarak sürükleyici bir havanın yanı sıra şiirlerle dolu ahenkli bir atmosfer de yaratılmış. Bizi bize anlatan, ülkenin ruhunu mısralara aktaran Yunusun mütevazı ama imtihan dolu hayatı izleyenlerini bekliyor.
İzlenebilir dizi. İyi seyirler.
dizi-onerisi
Kültür & Sanat
Genç dram konulu bir Amerikan dizisi. Riverdale lisesi’nin öğrencileri olan Archie ve arkadaşlarının, okul arkadaşının trajedik ölümüyle birlikte başlayan olayları ele alıyor. Sürrealist gençlerin bulunduğu kasaba dışarıdan şirin görünse de iç yüzü bir o kadar karanlık ve gizemlidir. Olayların açığa çıkmasını merakla izleyeceksiniz.
İzlenebilir dizi. İyi seyirler.
dizi-onerisi
Kültür & Sanat
Her bölümü terapist Dr. Paul Weston'ın bir hastasıyla yaptığ 20 dakikalık seanslardan oluşan dizi, aile hayatında da eşi ve çocuklarıyla problemleri olan bir doktordur. İlerleyen bölümlerde aile terapisine eşiyle beraber giden Dr. Paul kendi hayatıyla ilgili çözemediği problemleri bu şekilde çözmeye çabalıyor.. Bir psikoloğun iş ve özel hayatını izleyiciye aktaran dizi meraklısına harika bir keyif verecektir.
İzlenebilir dizi. İyi seyirler
dizi-onerisi
Kültür & Sanat
Bilim kurgu aksiyon türündeki dizimiz, gösterildiği dönemden 250 yıl öncesinde bir grup askerin katlinden sonra içlerinden bir askerin kurtulması ile bu askerin zihni donduruluyor. Gelişmiş teknoloji sayesinde 250 yıl boyunca dondurulan zihin yeni bir vücuda yerleştiriliyor. Buzda geçen 250 yıldan sonra yeni bir vücutta hayata dönen mahkûm, özgürlüğünü yeniden kazanmak için ona verilen cinayet davasını çözmeye zorlanır.
İzlenebilir dizi. İyi seyirler.
Trend
hızlı haber Kültür & Sanat 3224
27.11.2018 20:34
hızlı haber Kültür & Sanat 2388
20.03.2019 08:14
hızlı haber Kültür & Sanat 2104
25.10.2018 15:42
hızlı haber Kültür & Sanat 1366
01.11.2018 13:50
Öneri
hızlı haber Teknoloji Önerilen
29.12.2018 20:43
hızlı haber Teknoloji Önerilen
04.01.2019 14:40